До основного вмісту
TESLA·FAQUA
АпгрейдModel 3Model Y#Акумулятор#LFP~0 USD

Tesla Model 3/Y LFP 60–64 кВт·год (CATL/BYD): ресурсно надійні, але тільки RWD

≈ 3 хв читання
2 джерел(о)
Акумулятор · 60 LFP, 62, 64 LFP
Привід · RWD
Оновлено · 20 жовтня 2026 р.
Зміст

Коротко: часті запитання

Чи можна заряджати LFP-батарею Tesla до 100%?
Так. LFP спокійно переносить часті заряди до 100%, а Tesla рекомендує періодично заряджати до 100% для калібрування SoC. Калібрування з 99% до 100% триває 5–10 хвилин, робити його достатньо раз на тиждень-два (#508630, #508632, #508638).
Що відбувається з LFP-батареєю Tesla взимку?
На холодній LFP урізані рекуперація та потужність розгону: поки пакет не прогріється, машина майже не гальмує, коли відпускаєш педаль (#508620). Запас ходу на холоді теж падає; за досвідом власника LFP, це помітно вже за ранкових +10 °C (#507670). Саморозряду на стоянці немає: Tesla, що спить, заряд не втрачає, і LFP тут не виняток (#508618).
Яка реальна ємність LFP-батареї Model 3/Y?
Залежить від покоління CATL (за даними Akkuwiki tff-forum): 2020 (КНР) / 2021 (EU) — «LFP55», ~55 кВт·год (ранні партії програмно обмежені до ~54); 2021–2024 — «LFP60», нетто ~60 / анлок ~62 кВт·год; 2025–2026 — «LFPx / LMFP», 64,5 кВт·год. Окремо — BYD Blade ~60 кВт·год на частині Model Y SR 2023–2024 (Берлін/Шанхай). «62» і «64» — різні пакети, а не одна батарея з різним підрахунком.
Як дізнатися, що в Tesla стоїть LFP-батарея?
Найпростіше в самій машині: Controls → Software → Additional Vehicle Information — у LFP у рядку типу високовольтної батареї вказано Lithium Iron Phosphate (#45671). Другий спосіб — екран заряджання → Set Limit: у LFP на зображенні батареї позначки 50% і 100%, у NCA/NMC — Daily і Trip (#45670). За VIN тип визначають лише за заводом і роком випуску, і для американських машин це не завжди однозначно — див. гід за типами батарей.

Особливості LFP

  • Краще переносить часті заряди до 100% (Tesla рекомендує періодичні 100% для калібрування SoC).
  • Спокійніша деградація за високих SoC порівняно з NCA/NCM.
  • Обмеження: як правило, ставиться на RWD.

Уточнення щодо ємностей (покоління CATL)

Числа в заголовку — це таймлайн одного сімейства, а не різні одночасні версії (за даними європейської Akkuwiki tff-forum):

  • 2020 (КНР) / 2021 (EU) — CATL «LFP55», ~55 кВт·год (ранні партії програмно обмежені до ~54);
  • 2021–2024 — CATL «LFP60» (BTF1), нетто ~60 / анлок ~62 кВт·год;
  • 2025–2026 — CATL «LFPx / LMFP» (6M / BTF2), 64,5 кВт·год.

«62» і «64» — це різні паки (LFP60 проти LFPx нового покоління), а не одна батарея з різною методикою підрахунку.

Окремо — BYD Blade ~60 кВт·год на частині Model Y SR 2023–2024 (Берлін/Шанхай).

Для порівняння з NCA і NMC є таблиця ємностей і кількості комірок усіх версій Tesla.

Ресурс: перші відмови на великих пробігах

Теза «LFP ресурсно надійно» слушна для звичайної експлуатації, але в неї з’явилася межа. У білоруських таксистів, які наїжджають близько 100 тис. км на рік, за один тиждень (2026) лягли дві LFP-батареї — на 120 і 164 тис. км (#461450, #461452); це білоруський досвід. Це перші відомі спільноті відмови LFP — поки поодинокі.

Симптом специфічний: на швидкому заряджанні вимикається високовольтна система, на екран виводиться вимога негайно припаркуватися й покинути машину (#461451). Зовні це схоже на смерть 12/16-вольтового акумулятора, тому насамперед грішать на нього і втрачають час. Якщо таке спіймали на LFP із пробігом за 100 тис. км — діагностику вести по ВВ-частині та кодах BMS, див. розшифровку кодів BMS. Заміна пакета за оцінкою чату — близько $12 тис. (#461452).

Чого боятися не потрібно

Дві страшилки з YouTube, які власники LFP спростовують практикою (#508633):

  • «Калібрування при заряді до 100% триває годинами» — ні: з 99% до 100% минає 5–10 хвилин, і за бажання цю процедуру можна взагалі пропускати, достатньо раз на тиждень-два (#508630, #508632, #508638).
  • «LFP саморозряджається на стоянці» — саморозряду в Tesla, що стоїть і спить, немає в жодної хімії, LFP тут не виняток (#508618).

Реальне обмеження інше й суто зимове: на холодній LFP урізані рекуперація та потужність розгону — машина майже не гальмує при відпусканні педалі, поки пакет не прогріється (#508620). Як не зірватися в занос через рекуперацію на слизькій дорозі, розібрано в статті про рекуперацію взимку. Запас ходу на холоді теж падає; за досвідом власника LFP, це помітно вже за ранкових +10 °C (#507670).

Як зрозуміти, що у вас LFP

  • У меню машини: Controls → Software → Additional Vehicle Information. У LFP у рядку типу високовольтної батареї вказано Lithium Iron Phosphate (#45671, Recurrent).
  • На екрані заряджання: натисніть Set Limit. У LFP на зображенні батареї позначки 50% і 100%, у NCA/NMC — Daily і Trip (#45670, Recurrent).
  • За VIN — лише за заводом і роком випуску, розшифровка в гіді за типами батарей. Для американських машин VIN однозначної відповіді не дає, тому надійніші два способи вище.

Посилання

Джерела

  • tesla.comможе не відкриватися з деяких країнархів
    https://www.tesla.com/support/range
  • https://www.recurrentauto.com/research/what-kind-of-battery-is-in-my-tesla
Знайшли помилку чи неточність у статті?Повідомити — виправимо

Model 3/Y 54 і 75 кВт·год (дорестайл до 2021): дисбаланс буває, але рідше

Пакети 54/75 кВт·год (дорестайлінг) загалом стабільніші за 82 кВт·год, але дисбаланс можливий. На що дивитися під час купівлі та обслуговування.

Model 3/Y: ремонт HV-батареї помодульно — хто це вміє і скільки коштує

82 кВт·год Panasonic пакети деградують типово — слабшає один із 4 модулів → розбаланс → помилки. Модуль можна замінити окремо. Скільки це коштує (USD, орієнтир білоруських сервісів), хто реально вміє, і коли простіше брати refurb-пакет.

Model 3/Y 79 кВт·год LG (Європа, НЕ Китай): надійний вибір

LG 79 кВт·год (EU) показала найменшу кількість відмов за польовими відгуками. Хороший баланс ресурсу та заряджання.

Яка батарея в моїй Tesla? Гід по NCA, NMC, LFP, 4680 за моделлю та роком (2026)

Таблиця відповідності кожної хімії батареї Tesla за моделлю та роком випуску: NCA 18650 (ранні S/X), NCA 21700 (US M3/Y), NMC LG 79→85 кВт·год, LFP — призматичні CATL/BYD 55→64,5 кВт·год (CN/EU SR), 4680 Texas Model Y і Cybertruck. Як визначити, яка у тебе, за VIN і Service Mode, рейтинг надійності з досвіду спільноти, які пакети ризиковано купувати вживаними.